Katalóg produktov

Korčekový dopravník

Kategória: Dopravníky
Cena len pre autorizovaných

Korčekový (kapsový) dopravník je určený na dopravu sypkých materiálov (obilniny, olejniny, strukoviny, obilné šroty, výlisky, peletky, granulky, vápno, cement, magnezit ako aj iných prachových materiálov) v kolmom smere. Nie je vhodný na dopravu lepkavých materiálov.

Technická špecifikácia základných typov korčekových dopravníkov.

technicka specifikacia korcekoveUvedené výkony platia pre matriály o objemovej hmotnosti 750 kg.m3 a max. vlhkosti 15%, znečisteného do 5% prímesí, z toho je 1% nečistôt. Zvýšená vlhkosť prepravovaného média má za následok úmerné zníženie výkonu. 

Optimálny dopravný výkon kapsových dopravníkov záleží od obvodovej rýchlosti, počtu a veľkosti kaps (naberákov). Odporúčaná obvodová rýchlosť pre dopravu sypkých materiálov je 2,0 - 3,2 m.s-1 v závislosti od druhu dopravovaného materiálu.

Štandardné prevedenie kapsových dopravníkov:

Nami ponúkané kapsové dopravníky sú vyrábane z pozinkovaného plechu o hrúbke 2 až 3 mm. Horná hlava a dopravné potrubie je vyrobené z hrúbky 2 mm  a spodná hlava z hrúbky 3 mm.

Horná hlava pozostáva zo skeletu, remenice s hriadeľou uloženej v ložiskových domcoch a elektroprevodovky. Pri dopravníkoch s celkovou výškou nad 10 m je elektroprevodovka štandartne vybavená elektrickou brzdou alebo spätnou klapkou, ktorých úlohou je zabrániť spätnému pretočeniu dopravného pásu s naberákmi v prípade poruchového stavu. Výpadová časť hlavy je vystlatá PE - doskou pre zvýšenie oteruvzdornosti a životnosti.               

Spodná hlava pozostáva zo skeletu, remenice s hriadeľou uloženej v ložiskových domcoch, napínacieho mechanizmu, jednostranného vpádu vystlatého PE - doskou a dvoch čistiacich otvorov, ktoré slúžia pre rýchle vyprázdnenie a vyčistenie spodnej hlavy.

 

Dopravné potrubie je zložené z dvoch častí, ktoré umožnia výmenu poškodených častí potrubia bez nutnosti rozpájania dopravného pásu. Štandartná vyrábaná dĺžka je 2 m, na vyžiadanie je možné vyrobiť dĺžky 1 a 0,5 m.

Dopravný pás používame štandartne v prevedení gumotextilnom, antistatickom a oleju odolnom.

Kapsy (naberáky) používame výlučne  tzv. slzičkový  tvar,  ktorý je najšetrnejší v zaobchádzaní so zrnom. Tieto naberáky  sú vhodné ako na dopravu zrnitých tak aj prachových častí.

Prídavné zariadenia a prevedenie kapsových dopravníkov na objednávku :

  • kontrola vybočenia dopravného pásu
  • snímač otáčok dolnej hlavy
  • iný ako jednostranný vpád a výpad
  • lakované prevedenie
  • obslužná plošina
  • medzioperačná plošina
  • rebrík
  • plastové alebo nerezové naberáky

Prílohy

Kontakty

PREMETAL MON. s.r.o.
Bardejovská 42
080 06 Prešov

Slovenská republika

tel.: +421-51-7765382,
      +421-51-7765383

e-mail: premetal@premetal.sk