Katalóg produktov

Plniace hrdlo

Kategória: Ostatné výrobky
Cena len pre autorizovaných
 So stúpajúcimi nárokmi na životné prostredie, sa čoraz naliehavejším problémom v mnohých podnikoch javí výrazná prašnosť pri plnení voľne ložených materiálov ako zrno, šroty, kŕmne zmesi, vápno, cement a pod. do nákladných aut, vagónov, lodí a podlahových skladov. Táto prašnosť spôsobuje nielen zaťaženie životného prostredia a zhoršenie pracovných podmienok, ale dochádza pri nej aj k významným stratám výrobku a zvýšeným nákladom na čistenie okolia.
img plniace hrdloPlniace hrdlo - PH 219, PH 273

 

Riešním tohto problému je teleskopické plniace hrdlo PH. To umožňuje nielen dopraviť sypký materiál zo zásobníkov, z dopravníkov, zo síl a skladov do dopravných prostriedkov, ale dokáže sa prispôsobyť  rôznym  výškovým rozdielom medzi zdrojom materiálu a dopravným prostriedkom.

Napojením hrdla na jestvujúci aspiračný systém sa vytvára podtlak, ktorý znižuje prašnosť do okolia. Ak pripojenie na aspiračný systém nie je možné, použijú sa hrdlá s integrovaným filtračným modulom a ventilátorom alebo bez neho.

Spúšťanie a zdvíhanie hrdla môže byť ručné alebo diaľkovo ovládané, s kontrolou hornej polohy a s kontrolou dosadnutia výpadového konusu na otvor cisterny resp. na vrstvu plneného materiálu.

Plniace hrdlá PH sú k dispozícií s kónusmi vyrobenými z ocele alebo nehrdzavejúcej ocele. Výpad hrdla môže byť opatrený výpadovým konusom pre cisterny alebo zásterou pre plošinové dopravné prostriedky.

Kontakty

PREMETAL MON. s.r.o.
Bardejovská 42
080 06 Prešov

Slovenská republika

tel.: +421-51-7765382,
      +421-51-7765383

e-mail: premetal@premetal.sk