O nás

O nás

Firma PREMETAL MON, s.r.o. Prešov od roku 1996 dodáva na slovenský trh pod značkou PREMETAL, dopravníky a dopravné zariadenia na manipuláciu so sypkými a kusovými materiálmi.

Za toto obdobie si vybudovala dobré meno u veľkého množstva svojich odberateľov o čom svedčí nie len ich spokojnosť, ale aj získanie certifikátu kvality ISO 9001:2001 pre „Výrobu, dodávanie a montáž technologických celkov na manipuláciu so sypkými hmotami a kusovými materiálmi a ich skladovanie.“ Pôvodný výrobný program vychádzal z výroby dopravníkov a oceľových konštrukcií pre agropotravinársky priemysel, ktorý firma zdedila spolu s kúpou výrobných priestorov v r. 1996 v Prešove. Snaha o diverzifikáciu výroby a zníženie rizika závislosti od poľnohospodárskeho rezortu priviedla firmu k výrobe dopravníkov aj pre tzv. ťažšiu dopravu. V súčasnom období sa s našimi výrobkami dá stretnúť v cementárňach, vápenkach, betonárkach, magnezitových závodoch, kameňolomoch, drevospracujúcich podnikoch, podnikoch vyrábajúcich hnojivá, omietkové zmesi a pod. Zakúpením lisu so špeciálnymi lisovacími nástrojmi sme sa stali nezávislý od subdodávok závitoviek z hrubších pásovín zo zahraničia. V súčasnosti vieme našim zákazníkom ponúknuť segmentové závitovky z čierneho plechu a nerezu v závislosti od stúpania do priemeru 630 mm a hrúbky materiálu do 12 mm z našej vlastnej výroby. Väčšie priemery závitoviek a ťahané závitovky ponúkame naďalej od našich zahraničných dodávateľov. Základným prvkom funkčnosti kapsových (korčekových) dopravníkov sú korčeky (naberáky). Vzhľadom na nedostatočnú kvalitu naberákov ponúkaných na našom trhu a ich náročnú výrobu vo vlastnej réžií, sme hľadali a našli dodávateľa naberákov v krajinách starej Európskej únie. Po odskúšaní a otestovaní naberákov u troch našich odberateľov v roku 2005, sme sa rozhodli s uvedeným dodávateľom, t.j. firmou STIF uzavrieť zmluvu o výhradnom obchodnom zastúpení. Ich naberáky nás presvedčili nielen kvalitou, ale aj variabilitou použitia a širokou škálou typov naberákov. Naberáky od firmy STIF vieme ponúknuť z čierneho plechu, nerezu a z plastu v prevedení PE, PA,PU.

Vzhľadom na stúpajúce nároky trhu, všetky naše výrobky vieme naším zákazníkom ponúknuť v prevedení čierny plech, pozinkovaný plech resp. nerezový plech a kompletné technologické linky na dopravu a manipuláciu so sypkými a kusovými materiálmi ponúkame našim zákazníkom od predprojektovej prípravy a projektov, cez vlastnú realizáciu až po elektroinštaláciu a riadenie linky počítačom s možnosťou prepojenia na účtovníctvo.

V súčasnosti firma disponuje výrobnými zariadeniami pre kompletné spracovanie plechov, t.j. strihanie, vysekávanie a ohýbanie, čo umožňuje firme vyrábať 90 % svojej produkcie bez zvárania, čiže v skrutkovanom prevedení. Tento spôsob výroby posunul naše výrobky na úroveň najlepších svetových výrobcov.

Kontakty

PREMETAL MON. s.r.o.
Bardejovská 42
080 06 Prešov

Slovenská republika

tel.: +421-51-7765382,
      +421-51-7765383

e-mail: premetal@premetal.sk